منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده الهیات و خانواده

کتاب «طرح‌واره‌ها در روابط همسران؛ آسیب‌ها و راهکارها»
1400/9/10 چهارشنبه کتاب «طرح‌واره‌ها در روابط همسران؛ آسیب‌ها و راهکارها» منتشر شد رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «طرح‌واره‌ها در روابط همسران؛ آسیب‌ها و راهکارها» توسط این انتشارات منتشر و در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، روح‌اله بابایی اظهار داشت: در کتاب «طرح‌واره‌ها در روابط همسران؛ آسیب‌ها و راهکارها»، باورهای بنیادینی بررسی شده‌اند که همسران عمدتاً در نتیجۀ تجارب ناگوارِ دوران کودکی خود یا پس از ازدواج در اثر تجارب زندگی با همسر، در ذهن خود شکل داده‌اند و ممکن است زمینه‌ساز مشکلات بین زوجین ‌شود.

وی افزود: امروزه خانواده‌های ایرانی دچار تزلزل و آسیب‌های جدی شده‌اند و آمار طلاق رو به افزایش است و در این پژوهش به منظور تقویت نظام خانواده و افزایش مهارت‌‌های شناختی زوجین، طرح‌واره‌های آسیب‌زا به سه بخش تقسیم شده است، طرح‌واره‌های فردی، طرح‌واره‌های ارتباطی و طرح‌واره‌های خانوادگی.

رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: بر این اساس، با توجه به تحلیل‌های روان‌شناسان و در نگاهی‌ مقایسه‌ای، با بهره از آموزه‌های اسلامی، طرح‌واره‌ها و شیوه‌های اصلاح و تغییر آن‌ها ارزیابی شده و برای نخستین بار، هفده فضیلت اخلاقی و یازده رذیلۀ اخلاقیِ مرتبط با طرح‌واره‌ها از منظر اسلامی بیان‌ شده است.

وی تصریح کرد: مؤلف کتاب، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حسن سراج زاده از اعضای هیئت علمی پژوهشکده الهیات و خانواده  دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان می‌باشند که در حوزه خانواده دارای آثار دیگری همچون کتاب «فمینیسم و خانواده» و کتاب «نقش تفاوت‌های جنسیتی در روابط همسران» هستند.

چاپ نخست کتاب «طرح‌واره‌ها در روابط همسران؛ آسیب‌ها و راهکارها» تألیف حجت الاسلام و المسلمین حسن سراج زاده در 488 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 80،000 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.


مشاهده در خبرگزاری کتاب ایران
مشاهده در باشگاه خبرنگاران جوان
مشاهده در خبرگزاری ابنا
مشاهده در خبرگزاری ایکنا
مشاهده در خبرگزاری حوزه
مشاهده در خبرگزاری موج
مشاهده در خبرگزاری بسیج
مشاهده در پایگاه خبری صاحب نیوز
مشاهده در پایگاه خبری ندای اصفهان
 


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 1541
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما