تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

اپلیکیشن ردپایی از خدا
1400/2/4 شنبه توسط مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی اصفهانی؛ تولید اپلیکیشن «ردپایی از خدا» ویژه کودکان حجت الاسلام و المسلمین شهباز گفت: در واقع، این اثر در صدد ایجاد یک ارتباط ذهنی و قلبی زیبا بین کودک و خداست، داستانها، نمایش حکمت، مهربانی، علم، قدرت و دستگیری و حمایت خدا از بندگان است.
به گزارش روابط عموم دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، کشاورز پیر گندم ها را درو کرد و آنجا نشست. زنبوری آمد و دانه‌ای برداشت و رفت. زنبور چندین بار این کار را تکرار کرد. کشاورز، زنبور را دنبال کرد تا به لانه گنجشکی رسید که گنجشک کوری در آن زندگی می‌کرد. با دیدن این صحنه اشک در چشمان پیرمرد حلقه زد.

«وَکَأَیِّنْ مِنْ دَابَّةٍ لَا تَحْمِلُ رِزْقَهَا اللَّهُ یَرْزُقُهَا وَإِیَّاکُمْ؛ موجودات زیادی هستند که نمی‌توانند روزی خود را به دست آورند خدا آنها و شما را روزی می‌دهد.» عنکبوت/۶۰

این یکی از ۳۰ داستان قرآنی است که در قالب نرم‌افزاری به نام «ردپایی از خدا» توسط حجت الاسلام ابوالقاسم شهباز، این روحانی نویسنده و خوش ذوق و استاد حوزه علمیه اصفهان، اخیرا تولید و در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین شهباز بیان کرد:  اپلیکیشن «ردپایی از خدا» با طراحی و گرافیک بسیار زیبا به سه زبان زنده دنیا (فارسی، عربی و انگلیسی) همراه با صوت، تهیه و در دسترس خانواده های خداجو قرار گرفته است. هر داستان مزین به یک پیام قرآنی شده تا بر نورانیت و تاثیر آن بیفزاید.

وی پیرامون محتوای این نرم افزار تولید شده برای کودکان گفت: محور اصلی این داستانها خداست، گرچه هر داستان پیام اخلاقی هم دارد.

مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه مخاطب این اثر، کودکان و نوجوانان هستند به خصوص گروه سنی دبستان، افزود: اما این که هدف از تولید این مجموعه چیست؟ مدت مدیدی بود در این فکر بودم که خدا را چگونه می‌توان به کودکان معرفی کرد؛ خدای مجردی که نه قابل دیدن است و نه می‌توان عکس و تصویری از او به وجود آورد! اما آیا هیچ راهی برای ملموس کردن خدا برای انسان وجود ندارد؟! این نرم‌افزار به همین غرض ساخته شده است تا دست خدا و تاثیر او را در زندگی انسانها برای کودکان آشکار کند.

حجت الاسلام و المسلمین شهباز عنوان کرد: در واقع، این اثر در صدد ایجاد یک ارتباط ذهنی و قلبی زیبا بین کودک و خداست، داستانها نمایش حکمت، مهربانی، علم، قدرت و دستگیری و حمایت خدا از بندگان است، ماموران و سربازان خدا همه جا هستند و برای کمک آماده‌اند و خدا حتی به دعای مورچه‌ای توجه می‌کند.

وی ادامه داد: به طور کلی داستان به دلیل درگیر کردن احساسات و عواطف انسان و به سبب ماندگاری بیشتر در حافظه، تاثیر شگرفی در تربیت دارد.

مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان توضیح داد: نزدیک به ۱۸۰۰ آیه قرآن (یعنی چیزی در حدود یک سوم) حکایتگری و داستان تربیتی و درس‌آموز است، وقتی خود خدا از این مسئله به خوبی بهره برده است ما نیز در تربیت دینی فرزندانمان باید از داستان، حداکثر بهره را ببریم.

گفتنی است، اپلیکیشن «ردپایی از خدا» هم اکنون در کافه بازار قابل دریافت و نصب بر روی گوشی و تبلت می‌باشد.

https://cafebazaar.ir/app/com.rdgod.mjavad

مشاهده در خبرگزاری حوزه 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 210
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما