تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

نشست آداب مناظره و روش های صحیح پاسخ به شبهات
1399/8/29 پنجشنبه به همت معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین؛ نشست «آداب مناظره و روش های صحیح پاسخ به شبهات» برگزار شد مهدوی در نشست آداب مناظره و روش های صحیح پاسخ به شبهات، گفت: در شبهه شناسی باید به اصل و ریشه مسئله توجه کرد و پرداختن به شاخ و برگ ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه ممکن است باعث رشد و افزایش شبهات جدید شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، به همت معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین، نشست «آداب مناظره و روش های صحیح پاسخ به شبهات» با ارائه مجید مهدوی، استاد حوزه و با حضور تعدادی از طلاب سطح سه و چهار گرایش کلام اسلامی برگزار شد.

مهدوی در این نشست علمی، ضمن بیان اینکه مباحث پاسخ به شبهات باید در دو شاخه شناخت شبهه و مبانی آن و پاسخ زیبا به شبهه دنبال شود، گفت: در بخش اول یعنی مباحث بنیادین لازم است بر منطق کاربردی به طور کامل مسلط باشیم و در یک کلمه آداب مناظره، همان منطق کاربردی است.

وی تأکید کرد: در شبهه شناسی باید به اصل و ریشه مسئله توجه کرد و پرداختن به شاخ و برگ ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه ممکن است باعث رشد و افزایش شبهات جدید شود.

در ادامه استاد با ذکر مثال های کاربردی از شبهات موجود در حیطه امامت، حجاب، آزادی، اختیار و ...، اظهار داشت: پس از بررسی مفردات و تصورات باید به قضایا و رابطه موضوع و محمول در زمینه شبهه شناسی پرداخت.

این نشست همزمان به صورت مجازی برای سایر طلاب مورد استفاده و قابل دسترسی قرار گرفت.


مشاهده در خبرگزاری حوزه
 


 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 77
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما