تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

گروه فرهنگی تبلیغی أحباب لغة الوحی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
گروه فرهنگی تبلیغی أحباب لغة الوحی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1397/12/20 دوشنبه آغاز مرحله جدید ثبت نام؛ دوره آموزشی زبان وحی برای حوزویان و غیر حوزویان مدیر گروه فرهنگی تبلیغی أحباب لغة الوحی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری دوره‌های آموزش زبان عربی در دو سطح طلاب و غیر طلاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، محمد ابراهیم اخوان دردشتی تصریح کرد: مسئولیت برگزاری دوره های آموزش زبان عربی با رویکردی جدید بر عهده گروه أحباب لغه الوحی است که با همکاری و حمایت علمی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می شود.

وی گفت: آشنایی بیشتر با زبان وحی و فهم و درک معجزه بودن قرآن کریم، تقویت دروس ادبیات حوزه، تقویت علمی و اعتقادی و تبلیغی طلاب در عرصه بین الملل خصوصا در ایام حج و زیارت اربعین حسینی، آشنایی و توانمند ساختن طلاب در فهم و درک و نوشتن متون زبان عربی معاصر، ایجاد بستر مناسب برای بهبود کمی و کیفی ترجمه کتب و مقالات جهت ارائه مفاهیم مکتب اهل بیت علیهم السلام به جهان اسلام، جهت گرفتن سیر مطالعاتی تحقیقاتی طلاب در ابتدای مسیر تحصیل در حوزه و تدریس مکالمه عربی، اهداف دوره ویژه طلاب را تشکیل می دهند.

مدیر گروه فرهنگی تبلیغی أحباب لغة الوحی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در ادامه اهداف دوره آموزشی ویژه غیر طلاب را بیان کرد و گفت: آشنایی با زبان و فرهنگ قرآن کریم و روایات اهل بیت علیهم السلام، ارتباط بیشتر و راحت تر با کشورهای عربی، توانایی خواندن و فهم متون معاصر عربی، ایجاد بستر مناسب برای ترجمه کتب و مقالات از عربی به فارسی وبالعکس و تدریس مکالمه عربی، اهداف دوره غیر طلاب را شامل می شوند.

وی با بیان این که دوره آموزشی به سه شکل، عادی، نیمه فشرده و فشرده برگزار می شود، اذعان داشت: متد آموزشی زبان عربی، کتاب «صدی الحیاة» می باشد که مدرک پایان دوره توسط دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام يا دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان صادر خواهد شد. 

اخوان دردشتی با بیان این که شرط سنی برای ثبت نام در کلاس ها 12 سال به بالا می باشد، گفت: مکان برگزاری کلاس های برادران در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان  واقع در خیابان حافظ و کلاس های خواهران در مدرسه مجتهده امین واقع در خیابان ملک شمالی می باشد ولی به فراخور درخواست، امکان برگزاری دوره در محل پیشنهادی وجود دارد.

وی از سعی گروه فرهنگی تبلیغی برای بهره مندی از بهترین اساتید استان اصفهان در دو بخش برادران و خواهران خبر داد و گفت: در حال حاضر کلاس های گروه فرهنگی تبلیغی احباب لغة‌ الوحی از ترم یک تا ترم شش دایر می باشد.

مدیر گروه فرهنگی تبلیغی أحباب لغه الوحی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در پایان متذکر شد: در آینده نزدیک إن شاء الله دوره های تکمیلی مانند لهجه عراقی، ‌قرائت متون مطبوعاتی،‌ متن خوانی و درک مطلب،‌ املاء و انشاء‌ برگزار می شود.

لازم به ذکر است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند با شماره همراه 09132295563 تماس حاصل نمایید و شناسه گروه در پیام رسان ها @arabicahbab می باشد.


مشاهده در خبرگزاری حوزه
مشاهده در خبرگزاری ایکنا


 
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 281
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما