تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و انتشارات بریل Brill
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و انتشارات بریل Brill
1397/1/21 سه‌شنبه آثار منتخب اسلام شناسی انتشارات بریل هلند در ایران منتشر می‌شود 6 عنوان از آثار منتخب اسلام‌شناسی انتشارات بریل هلند در ماه‌های آتی در ایران منتشر می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حمید عطائی نظری، استادیار پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، با اعلام این خبر گفت: انتشارات بریل Brill در کشور هلند، یکی از باسابقه‌ترین و مشهورترین ناشران بین‌المللی است که فعالیت خود را در زمینه چاپ و نشر آثار علمی و محققانه از سال 1683 میلادی آغاز کرده و پس از 335 سال همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر این انتشارات، در کنار نشر آثار پرشمارِ در رشته‌های مختلف علوم انسانی، برجسته‌ترین و فعال‌ترین نهاد در زمینه نشر آثار اسلام‌شناسی به زبان‌های مختلف در اروپا است و هرساله متون و پژوهش‌های بسیاری را در این حوزه از پژوهشگران و استادان نامدار دنیا منتشر می‌‌کند.
 
این پژوهشگر اظهار کرد: دائرة‌المعارف معروفِ Encyclopedia of Islam دائرة المعارف اسلام که پیش از این دو ویراست از آن منتشر شده و اکنون ویراست سوم آن در دست تألیف و نشر است و Encyclopedia of the Qur’ān  دائرة المعارف قرآن که از سوی انتشارات بریل به چاپ رسیده، ‌اکنون در زمره مهمترین مراجع تحقیقات اسلام‌شناسانه در دنیا به‌شمار می‌آید. انتشار حدود 284 عنوان مجله معتبر در حوزه‌های مختلف از جمله در حوزه اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی از دیگر فعالیت‌های پرثمر این ناشر پرآوازه است.
 
عضو هیئت علمی پژوهشکده الهیات و خانواده اصفهان افزود: با توجه به اهمیت آثار اسلام‌شناسانه منتشر شده از سوی انتشارات بریل و ضرورت آگاهی پژوهشگران ایرانی از آن‌ها از یکسو و دشواری و هزینه بسیار تهیه این آثار از سوی دیگر، بازنشر رسمی این کتاب‌ها در ایران می‌تواند برای مراکز پژوهشی و محققان ایرانی بسیار سودمند باشد. از این‌رو، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در صدد است براساس قراردادی رسمی با انتشارات بریل، به چاپ برخی از آثار منتخب این ناشر در حوزه اسلام‌شناسی اقدام کند. تمام آثاری که در این طرح زیرنظر بنده منتشر خواهد شد، بدون هیچ تغییر به‌صورت اُفست به همراه ترجمۀ فارسی مقدمه آن‌ها بازچاپ می‌شود. این سلسله آثار، در ادامه «مجموعه مطالعات ایرانی - اسلامی» که تاکنون سه عنوان از آن منتشر شده، به زیور طبع آراسته خواهد شد.
 
استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گفت: در نخستین گام، کتاب ترجمه عربی رکن‌الدین جرجانی از «اخلاقِ ناصری» خواجه نصیرالدین طوسی ویراسته یوپ لامیر که چندی پیش از سوی انتشارات بریل منتشر شد به همراه ترجمه فارسی مقدمه در چند ماه آینده منتشر خواهد شد.
 

 
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 772
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما