تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد شفیعیان، رئیس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد شفیعیان، رئیس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1397/1/16 پنجشنبه رئیس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خبر داد: فعالیت گروه های تبلیغ تخصصی در ایام اعتکاف حجت الاسلام و المسلمین شفیعیان گفت: امسال ۶۵ نفر از مبلغان خواهر و برادر و تعدادی از گروه‌های تبلیغی تخصصی به مساجد محل برگزاری اعتکاف در سطح استان اصفهان اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد شفیعیان، رئیس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که در سال‌های اخیر با استقبال خوبی مواجه شده و خصوصا نوجوانان و جوانان با اشتیاق و ذوق وصف ناشدنی در آن شرکت می‌کنند، برنامه عبادی اعتکاف است.

وی افزود: خداوند متعال به دلیل نیازهای گوناگون انسان، عبادات متنوعی را برای بندگان خود تشریع کرده و هر عبادتی از جمله نماز، روزه، حج و... جوابگوی بخشی از نیاز انسان است.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعیان با بیان اینکه اعتکاف آمیزه‌ای از چند عبادت بافضیلت محسوب می‌شود، گفت: حضور در مسجد، روزه و اقامه نماز از شروط اعتکاف است، فرد معتکف سه روز در مسجد جامع شهر مقیم شده و فقط ضروریات سبب می شود تا کوی دوست را ترک کند؛ حتی خود را از برخی حلال‌ها نیز باز می‌دارد و تمرین کامل بندگی و جهاد با نفس را در این سه روز انجام می‌دهد، در واقع فرد معتکف دوباره با پروردگار متعال عهد و میثاق بندگی می‌بندد؛ به خصوص امسال که ایام اعتکاف با حلول سال نو و روز طبیعت همزمان شد، معتکفین از این لذات دنیایی دست کشیده و خلوتی جانانه را با خدای خود رقم زدند.

وی تصریح کرد: چون لازم است در طول این مسیر، افراد و کارشناسان آشنا با مسائل دینی زمینه‌های حضور معنوی افراد را فراهم کرده و معتکفین را در پیمودن درست مسیر راهنمایی کنند، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان همچون سنوات گذشته، طلاب و روحانیون توانمند را به مراسم‌های برگزاری اعتکاف اعزام کرده است.

رئیس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه اعزام مبلغین در دو قالب انفرادی و اعزام گروه‌های تبلیغی به مساجد محل برگزاری اعتکاف صورت گرفته، افزود: سخنرانی در جمع معتکفین، برگزاری حلقه‌های معرفت، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به سوالات احکام، اعتقادات و رفع شبهات و فعالیت‌های تبلیغی چهره به چهره در جمع معتکفین، از جمله فعالیت‌های فرهنگی-تبلیغی مبلغین در این ایام بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در این ایام، 65 نفر از مبلغان خواهر و برادر و تعدادی از گروه‌های تبلیغی تخصصی در میان معتکفین در سطح استان اصفهان حاضر شده و به انجام فعالیت‌های فرهنگی پرداختند. 
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 493
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما