تبلیغات


 
:: یادداشت

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و رییس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و رییس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن
روز پاسدار، پاسدارِ روز

 
روز پاسدار، پاسدارِ روز


پاسداری، در هر زمانی به نحوی و متناسب با اقتضائات روز است. روزی شمشیر، اسلحهی پاسداری است، روزی موشک بالستیک و روزی فکر و اندیشه.

پاسداری که اقتضای زمان را بشناسد و بهترین سلاح را به دست بگیرد یقینا در پاسداریش موفق خواهد بود.

حضرت سید الشهداء علیهالسلام در عاشورای دهم هجری با منطق اصلاح و با اسلحهی فکر و اندیشه به میدان آمد و برای اثبات این که جنگ و رویارویی اولین هدفش نیست با خانواده و فرزندان حرکت کرد و آنگاه که در مقابل ایشان افراد لج باز و بیمنطق قرار گرفتند که حرف حساب سرشان نمیشد به رویارویی نظامی تن داد.

امروز سالروز ولادت این بزرگ مرد تاریخ و سرآمد آزادمردان هستی است که در دامان رسولالله صلیالله علیه و آله و سلم بزرگ شد و شجاعت مولیالموحدین علی بن ابی طالب علیهالسلام را در خون خود داشته و با رمز یا فاطمهالزهرا سلام الله علیها در مقابل دژخیمان زمان خود ایستاد و انسانیت را با آزادگی و جوانمردی خود آزادی ساخت.

پاسدارِ امروز باید بیندیشد و ببیند نیاز زمان چیست، در مقابل حملههای فرهنگی، فکری و اعتقادی، باید شمشیر تعقّل و تفکّر به دست گرفت و با جهل علمی و جهالت عملی جنگید.

انسانِ معاصر دچار جهل علمی و جهالت عملی است. در منظومهی دانش، ناآگاه و در جریان عمل دچار سردرگمی است که باید با آن جنگید و در مقابل از تفکّر و تعقّل پاسداری کرد.

محمد قطبی
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 492
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما