منو
فایل ها
لینک های مرتبط
....................
اخبار
تاکید امام جمعه اصفهان بر راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی ‌در مدارس
امام جمعه اصفهان گفت: باید با آموزش و پرورش مفاهمه‌نامه امضا کرد تا در مدارس جلساتی برگزار شود و به تمامی سوالات دانش آموزان درباره فضای مجازی و مسائل روز جامعه پاسخ داد.

ادامه ...
لازمه استقرار جمهوری اسلامی در جهان، تضارب آرای عالمانه، دقیق و علمی است
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: قریب به ۱۴۰ کرسی آزاداندیشی در حوزه علمیه‌های سراسر استان اصفهان برگزار شده که هرکدام از آن‌ها میدانی برای تضارب آراست.

ادامه ...
امروزه حوزه‌های علمیه محل آزاداندیشی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: در گذشته به حوزه علمیه به خاطر اینکه کرسی آزاداندیشی نداشت تهمت می‌زدند و می‌گفتند در حوزه آزادی اندیشه وجود ندارد اما اکنون این حربه از دست دشمنان گرفته شده است.

ادامه ...
همایش سراسری کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان
دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با هدف تقدیر از برترین کرسی های برگزار شده سال 1397 در سطح مدارس علمیه استان اصفهان، همایش سراسری کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان را برگزار می کند.

ادامه ...
مقاله
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(1)
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(2)
آزادانديشى و حوزه هاى علمى شيعه
توليد دانش
  • 1391/11/24 سه‌شنبه
    توليد دانش
    نويسنده: حسن جمشيدى / منبع: مجله حوزه شماره 149-148
رهيافت تمدنى به آزادانديشى اسلامى
نگرشى ديگر به خلاقيت و نظريه پردازى
عقلانيت و پرسش گرى
گفتار رهبری

مقام معظم رهبري: در عرصه‌ى تفكر و نظريه پردازي، ما احتياج داريم به تعدد آراء و تضارب آراء. يعنى اينكه ما ميگوئيم به يك نظريه بايد برسيم و نظريه‌ى ناب اسلامى را كشف كنيم، مبتنى بر يك مقدمات نسبتاً طولانى و گسترده‌اى است؛ كه اهم اين مقدمات همين است كه آراء متفكران تضارب پيداكند، آراء مختلفى مطرح شود؛ و اين لازم است؛ اين نشاط علمى است. نبايد تصور كرد كه ما يك پيشداورى‌اى داريم، يك چيزى را از قبل در نظر گرفته‌ايم و ميخواهيم حتماً به آن برسيم؛ نه، ميخواهيم با تضارب آراء بيابيم آنچه را كه حق است و آنچه كه درست است. بنابراين تضارب آراء لازم است. حد يقف هم ندارد. يعنى بعد از آنكه به نظر نهائى و مختار براى اين برهه‌ى از زمان رسيديم، باز احتمال اينكه آراء جديدى، نظرات جديدى، نكات تازه‌اى در آينده مطرح شود، هست؛ هيچ مانعى هم ندارد. ليكن به هر حال نياز هست به اينكه به يك جمع‌بندى قوى برسيم كه بر اساس آن، برنامه‌ريزى‌هاى درازمدت در كشور صورت بگيرد.
بيانات در دومين نشست انديشه هاي راهبردي
27/2/1390

ارتباط با ما
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما