_ _ _ _ _

 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

مؤلفه های حکومت متعالی/ جوان، امید و اراده؛ 3 روح بیانیه گام دوم است
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مشروعیت و قانونی بودن حکومت را یکی از مهم ترین و اساسی ترین مؤلفه های حکومت متعالی دانست و با تشریح مؤلفه های 5 گانه حکومت متعالی، گفت: در قانون اساسی و منظومه فکری امام و رهبری همه اهداف و چشم اندازها مشخص شده است، اگر تمدن سازی ایرانی اسلامی محقق شود، همه آرمان های انقلاب محقق خواهد شد.
وحدت ملی، اقتدار و امنیّت ملی در گرو حضور پرشور در انتخابات است
حجت الاسلام والمسلمین باطنی با بیان اینکه وحدت ملی حاصل انتخابات پرشور است گفت: فضلا و روحانیون باید در گروه های محلات و خصوصاً در بین جوانان شبهات مربوط به انتخابات را رفع کنند و در این فرصت اندک به صورت اقناعی عمل کنند.
مشارکت حداکثری؛ ضامن افزایش سرمایه اجتماعی نظام/ چهار سطح مشارکت مردمی در حکمرانی
استاد دانشگاه شهید بهشتی(ره) گفت: مشارکت حداکثری مردم در حکمرانی، سرمایه اجتماعی نظام را افزایش می‌دهد و قطعاً اگر سرمایه اجتماعی و میزان اعتماد مردم بیشتر شود، جنبه مردمی بودن حکومت ارتقا می‌یابد و خروجی آن کارآمدی حکمرانی است.
یکی از مهم‌ترین حلقه‌های کارآمدی نظام، تناسب بین تکلیف عام مردمی و تکلیف خاص فقیهان است
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به کتاب «پرسمان کارآمدی نظام اسلامی»، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین حلقه‌های کارآمدی نظام و منطقی که می‌تواند هم در ابعاد نظری و هم در ابعاد عملی، نظام را کارآمد و مقاوم سازد، تناسب و پیوند بین تکلیف عام مردمی و تکلیف خاص فقیهان است.
مشارکت بالا، عامل کاهش ضریب خطا و ایجاد حس یکپارچگی/ مسئولیت شرعی آحاد جامعه نسبت به انتخابات
حجت الاسلام والمسلمین قطبی مشارکت بالای مردم در انتخابات را عامل کاهش ضریب خطا و ایجاد حس یکپارچگی در نظام و در بین مردم دانست و گفت: هر چه مشارکت آحاد جامعه بیشتر باشد، نظام در درون و نسبت به تعاملات سیاسی و بین المللی اقتدار بالاتری خواهد داشت.
قانون اساسي انتخابات را به عنوان يك حق خدادادي به رسميت شناخته است
جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان، حضور اکثریت پای صندوق های رای را دارای آثار و برکاتی دانست و گفت: با رای خود فردایی بهتر را برای کشور رقم بزنیم و کسی را انتخاب کنیم که برنامه داشته باشد و بتواند مشکل معیشت مردم و اقتصاد کشور را حل کند.

ادامه اخبار
دریافت فایل های آموزشی
    
   
   
  
  
  
  
 
راه نما
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم. خداوند متعال را سپاسگزاریم که به ما و ملّت عزیزمان این توفیق را داد که یک بار دیگر در حرکتى و اقدامى که در سرنوشت کشور مؤثّر است، توفیق پیدا کنیم و شرکت کنیم. همین‌طور که اشاره کردید، این حقیقتاً یک حماسه است؛ و ان‌شاءالله امروز ملّت ایران نشان خواهند داد که به معناى حقیقى کلمه، حماسه به وجود خواهند آورد. توقّع بنده‌ى حقیر از ملّت عزیزمان این است که همه شرکت کنند ...
بیانات در گفت وگو با خبرنگاران صداوسیما پس از شرکت در انتخابات
برای متن کامل اینجا کلیک کنید
پاسخگویی پیشگام

:: یادداشت

بيشتر
لینک های مرتبط
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما