بخش هاتبلیغ

ویژه...
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

لازمه رسیدن به کمال، توجه به بُعد روحانی است
کارشناس مذهبی گفت: لازمه رسیدن به کمال، توجه کردن و رشد دادن بُعد روحانی در کنار رشد کردن بُعد جسمانی است.
سبک زندگی تهی از باورها، سکولار است/ استخراج ۱۴ موضوع عملیاتی در عرصه سبک زندگی
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تهران گفت: سبک زندگی مجموعه ای از باورها و رفتاهاست و تهی کردن سبک زندگی از باورها ، همان تعریف فرهنگ غربی و در نتیجه سکولار کردن آن است.
::: گزارش تصویری: گردهمایی آموزشی تبلیغی مبلغان فاطمیه سلام الله علیها 1395 اصفهان
بازی‌های مجازی می‌توانند به عنوان یک رسانه در عمق جان کودک نفوذ کنند
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه روزانه بیش از 10 بازی جدید در فضای مجازی دریافت می‌شود، گفت: بازی از انواع محصولات فرهنگی که صرفاً یک سرگرمی نیست، بلکه به عنوان یک رسانه می‌تواند یک پیام را در عمق جان کودک نفوذ دهد.
تأکید سبک زندگی اسلامی بر باورهای مردم/ ضرورت آشنایی مردم با نمادهای ضد دینی
رئیس نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی تهران گفت: تعاریف دانشمندان غربی از مفهوم سبک زندگی اخیراً جنبه سکولار پیدا کرده و سعی دارد آن را از باور تهی کند، اما آنچه ما در سبک زندگی اسلامی به دنبالش هستیم بر باورهای مردم تأکید دارد.
مهم ترین رسالت روحانیت جهل زدایی است
گردهمایی آموزشی تبلیغی مبلغان فاطمی(سلام الله علیها) به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه اصفهان در سالن اهل بیت(علیهم السلام) برگزار شد.

ادامه اخبار
_ _ _ _ _
دریافت فایل های آموزشی

    
    
راه نما

امروز مبارزه فقط با شمشیر نیست
تبلیغات حرف اول را در دنیا می زند

پیغمبر اکرم و ائمه معصومین(صلی الله علیه و آله) همگی اهل مبارزه شدید و مؤثر با ظلم، طاغوت، کفر، نفاق و فسق بودند. پیروی واقعی از ائمه معصومین در متابعت عملی از آن بزرگواران و استمرار مبارزه با کفر و نفاق است. مبارزه با ظالمان منحصر به شمشیر نیست و امروز تبلیغات در دنیا حرف اول را میزند. میتوان با ابزار بیان و شعر با ظالمان مبارزه کرد. / مدح و مصیبت ائمه(علیهم السلام) بخش مهمی از شعر دینی است اما در این بخش باید سخنان معقول، منطقی و برخاسته از نگاه و سلیقه درست بکار برده شود و از برداشتهای عامیانه و سطحی، و بیان مسائل جعلی و توهمی پرهیز شود. متصل کردن حوادث صدر اسلام با حوادث امروز رسالتی مهم برای شعر و شاعران دینی است. /  شاعران دینی درقبال مسئله سبک زندگی وظیفه دارند. امروز در اروپا و آمریکا مراکزی باهدف مشخص برای تغییر سبک زندگی درکشورهای غیرغربی بویژه ایران وجود دارد. درمقابل این هجمه، دفاع کردن و دور خود حصارکشیدن کافی نیست، بلکه میتوان باتبیین سبک زندگی اسلامی وبیان مفاهیم و مبانی اخلاقی، سیاسی و فرهنگی در قالب شعر به وظیفه خود عمل کرد.
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

حدیث روز

امام سجاد علیه السلام:
ما تَعِبَ أوْلِیاء اللّهُ فِی الدُّنْیا لِلدُّنْیا، بَلْ تَعِبُوا فِی الدُّنْیا لِلاَّْخِرَةِ.

دوستان و اولیاء خدا در فعالیّت‌های دنیوی خود را برای دنیا به زحمت نمی اندازند و خود را خسته نمی کنند ‏بلکه برای آخرت زحمت می‌کشند.‏
بحارالا نوار:ج73،ص92

:: یادداشت

بيشتر
لینک های مرتبط 
کوچک نمایی
بزرگ نمایی
بستن
برگشت به عقب
پاسخگویی آنلاین
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما